PROF.DR. SİBEL YAMAK

Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, European Academy of Management (EURAM) Konferans Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

 

Sibel Yamak- Prof, Dr. Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü öğretim üyesidir Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Özel sektörde başladığı iş yaşamına, sonrasında akademisyen olarak devam etmiştir. Kurumsal yönetim, sosyal sorumluluk, yönetici elitler ve tepe yönetim konularındaki çalış- maları Strategic Management Journal, European Management Journal, British Journal of Management, Group and Organization Management gibi uluslararası dergilerde yayınlanmıştır.

2007 yılında Emerald LiteratiNetwork ödülünü almıştır. European Management Review ve Yönetim Araştımaları Dergisi’nde yardımcı editörlük yapmaktadır. Brunel Üniversitesi, Manchester Üniversitesi, Sorbonne Üniversitesi, gibi üniversitelere misafir öğretim üyesi olarak davet edilmiştir. 2014 yılından bu yana Southampton Üniversitesi’nde Misafir Öğretim Üyeliği yapmaktadır.

Academy of Management, European Academy of Management (EURAM) gibi uluslararası kuruluşlarda çeşitli pozisyonlarda görev üstlenmiştir ve 2015 yılında EURAM İcra Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Rusça bilmektedir.

 

Tel.: +90 212 227 44 80
Fax: +90 212 258 22 83
Mobil: +90 532 211 96 95
E-mail: syamak@gsu.edu.tr

 


Zurück zur Übersicht