ANNE ODGAARD GRONBJERG

Maersk Line & Safmarine, İdari Yönetici/Grup Başı, Ürdün– Kuveyt – Irak – İran

 

Anne, Kopenhag’daki A. P. Moller – Maersk’e 1997 yılında bir nakliye stajyeri olarak katıldı ve Kopenhag’la Singapur’da bir dizi hat yönetim işini yürütmesinin ardından 3 yıl dahili & stratejik iletişim alanında, nihai olarak bu faaliyeti küresel düzeye taşıyarak çalıştı. Anne, Yunanistan/Bulgaristan/Kıbrıs Grubu’nun başına geçerek, fırtınalı geçen Yunanistan gerilemesinin ilk 3 yılı olan 2009-2012 yılları arasında ekibi yönetti.

Anne, 1 Ocak 2013’den bugüne, Jordan Grubu’nun Genel Müdürü olarak Amman, Ürdün’de  ikamet etmektedir. Bu yıl Mayıs ayında, iş kapsamı İran, Irak, Ürdün ve Kuveyt’i de kapsayarak genişlemiştir. Bu yılki 1 numaralı önceliği 2014’e kıyasla %10 hacminde büyüme ortaya koymaktır ve şimdiye dek ekip bir önceki yılın aynı dönemine göre %28’lik artış sağlamıştır; bu işler iyi gidiyor demek! Şu ana kadar Anne’nin en büyük öğrenimleri şunlar olmuştur: 

  1. ODAKLANMAnın değeri;  tek bir net amaç belirler ve onu destekleyecek kararlar alırsak ÇOK miktarda enerji serbest hale gelir

  2. KÜLTÜRün önemi; göremediğinizde bile, hayatınızı fazlasıyla yönetir...

  3. SADELİK sofistike olma halinin en yüksek tezahürüdür; dedikleri doğru!

Anne boş zamanlarında koşmayı, yogayı, doğada yürüyüş yapmayı ve okumayı severdi; bugünlerdeyse tüm boş zamanı 4 ve 1 yaşındaki, oldukça hayat dolu olan kızları Katrine ve Olivia’nın peşinde koşarak geçiyor! Bu durum, 5 Avrupa ülkesinde internet üzerinden bir müzik rezervasyon platformu ve düğünler için bir fotoğraf paylaşım uygulamasını yöneten eşi Casper’la sıkı bir işbirliği içinde sürüyor.

Anne’in, Kopenhag Ticaret Üniversitesinden Organizasyon ve Yönetim alanında uzmanlık elde ettiği bir Lisansüstü Diploması var.

2004 ve 2005 arası Anne Ljubljana, Slovenya’da yaşıyordu ve Maersk Grubun dışında çalışıyordu. İlk olarak Danfoss Slovenya için bir tedarik zinciri analisti olarak çalışmış olan Anne akabinde yerel KPMG pratiği için IK ve eğitim müdüresi olarak görev yaptı.

E-mail: Anne.Odgaard.Gronbjerg@maersk.com


Zurück zur Übersicht