Coelestina Kurzrock-Juschkus

Rolls-Royce Almanya, Risk & BMC* Manager 
*BMC - Baseboard Management Controller

 

Coelestina Kurzrock-Juschkus, EWMD Berlin-Brandenburg Başkanlık görevi’nin yanı sıra EWMD  Almanya için Kurumsal Üyelikten sorumlu direktörlük görevini yürütmektedir. Proje, Risk, İşletme sürekliliği ve seyahat yönetimi alanlarında uzmanlığı bulunan Coelestina Kurzrock-Juschkus, yazılım satışı, mimarlık ve havacılık dahil olmak üzere farklı endüstriyel alanlarda’da 23 yıldan fazla tecrübeye sahiptir.

Potsdam (Almanya), Rostov-on-Don (Russia) ve St. Petersburg (Rusya, DAAD-Burslu) okuduktan sonra Rus ve İngiliz filolojisi konusunda uzmanlaşarak Dipl. paed. akademik ünvanı taşımaya hak kazanmıştır. Üniversite sonrasında kariyerine Berlin, Magdeburg ve Moskova’da büyük değişim yönetimi projelerinde Project Manager olarak başlamıştır.

1998 yılında bugünki adı ile Rolls-Royce Deutschland Ltd & Co KG şirketine katıldı (eski BMW Rolls-Royce AeroEngines). Bu pozisyon 65 milyon Euro maliyetinde yeni Deneme Tesisinin Risk ve Sigorta Yönetimini, Rusya Bölgesi İş Geliştirme Yönetimini ve Proje - Risk - Geçiş Yönetiminin yanı sıra Uyum Uygulama Yöneticiliği ve Uyum Sorumluluğu görevlerini de içermekteydi. Coelestina Kurzrock-Juschkus şu an Sivil Küçük ve Orta Ölçekli Motor sektörünün risk yönetiminden ve Almanya’da Seyahat yönetiminden sorumludur. Ayrıca Berlin-Brandenburg Aerospace Derneği (BBAA eV) danışmanı ve üyesi olarak Alman ve Rus Hükümeti ile çok sayıda yenilikçi havacılık projelerini başlatmıştır.

Coelestina şirketlerde çeşitliliğin yaygınlaşmasını önemsediği için 2009 yılında Rolls-Royce Germany WoMen´s Network’ün ortak kurucu üyesi olmuştur ve 2011 yılından bu yana Rolls Royce Almanya temsilcisi olarak EWMD üyesdir. Kendisi toplumda cinsiyet eşitliği için gerekli kültürel bir fikir değişiminin sadece erkek ve kadınların birlikte değişime önderlik etmesinden geçtiğine inanmaktadır.  

Email: coelestina.kurzrock-juschkus@rolls-royce.com


Zurück zur Übersicht