SELİN SİNEM ERCİYAS

Gün + Partners Avukatlık Bürosu Ortağı

 

Selin Sinem Erciyas Gün + Partners Avukatlık Bürosu’nun Fikri Mülkiyet departmanında görevli ortak avukattır ve uzmanlık alanı Patent Hukuku, İlaç-Tıbbi Cihaz ve Sağlık Hukukudur.

Uzmanlık alanı kapsamındaki birçok çekişmeli ve çekişmesiz idari başvuru ile dava sürecini yöneten Erciyas ayrıca, birçok patent tecavüzü, patent hükümsüzlüğü ve menfi tespit davasını da yürütmüştür. Selin Sinem Erciyas, müvekkillerinin Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm Bakanlıklar ve diğer kamu kurum ve kuruşları nezdinde temsilini sağlamakta ve özellikle ilaç firmalarını Sağlık Bakanlığı nezdinde gerçekleşen ruhsat incelemelerinde temsil etmektedir. Erciyas ayrıca Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’ne de danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Selin Sinem Erciyas, 2015 yılında “Ticaret Hukuku Dalında Faaliyet Gösteren Kadınlar” platformu tarafından Türkiye - Patent Hukuku alanında lider hukukçulardan biri seçilmiştir.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur ve Münih Ludwig-Maximilians Üniversitesi’nde Avrupa ve Uluslararası Ticaret Hukuku dalında yüksek lisans yapmıştır.

 

Tel:+90 212 354 00 00
Fax:+90 212 354 00 24
Email: selin.yalincakli@gun.av.tr


Zurück zur Übersicht