FERHAN ALESİ

Kültürler Arası İletişim Yönetici Koçu ve Danışmanı

 

Ferhan Alesi, geniş kapsamlı yönetim geliştirme çözümleri, koçluk, takım çalışması ve kültürlerarası yönetim konularında eğitimler vermektedir. Kendisi, ABD’nin Portland şehrindeki, bir uluslararası kültürlerarası uzmanlık merkezi olan Kültürlerarası İletişim Enstitüsü’nde, kültürel ilişkiler alanında önemli bir akademik deneyime sahiptir.

SIETAR EUROPA’nın (Kültürlerarası Eğitim ve Araştırma Derneği) ilk ve tek  Türk Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda, birçok saygın ve tanınmış Amerika, Kanada ve Avrupa’daki şirkette sertifikalı Kültürlerarası Eğitmenlik çalışmalarına devam etmektedir. Ferhan Alesi, Eğitim ve Gelişim alanında uluslararası deneyime sahiptir. Avrupa, Amerika ve Orta Doğu’da 16 yıldır uluslararası ve yerel şirketler için programlar ve atölye çalışmaları tasarlamakta ve yürütmektedir.

1987 yılından bugüne çok farklı ülkelerde yaşamış, eğitim görmüş ve çalışmıştır: Kuveyt, Avusturya, Kore, İtalya, İsviçre, Fransa, İngiltere, Almanya, Türkiye ve ABD, gibi. Haziran 2003’te Fransa’nın Lyon kentinden İstanbul’a dönmüştür.

Seminerlerinde, farklı ülkelerde edinilmiş kişisel ve uygulamalı deneyimlerini katılımcılarla paylaşmaktadır.

Ferhan Alesi, Türk kültürüne her yönden adapte olabilmeleri için birçok tanınmış firmanın üst düzey yabancı yöneticilerine eğitim vermekte, danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Aynı zamanda Türk üst düzey yöneticilerini de farklı kültürlere hazırlamaktadır.

Türkçe, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca olmak üzere beş dil konuşmaktadır. Bir İtalyan ile evlidir ve 9 yaşında bir oğlu vardır.

Tel:                        + 90 216 640 55 02
Cep:                      + 90 537 337 09 70
E-mail:                  ferhan@ferhanalesi.com; info@ferhanalesi.com
Web:                    www.ferhanalesi.com


Zurück zur Übersicht