Mehmet Yıldırım Özel

MCT Danışmanlık, Kidemli Danışman

MCT Danışmanlık’ın danışman kadrosunun kıdemli bir üyesi olan Mehmet Yıldırım Özel, farklı sektörlerdeki 14 yıllık ve danışmanlık sektöründeki 13 yıllık kişisel deneyiminin birikimiyle, kurumların, bireylerin, liderlik, koçluk, yönetim ve benzeri alanlarda gelişimlerine, değişimlerine ışık tutmaya çalışıyor.

Mehmet Yıldırım Özel’in eğitim verdiği kuruluşlar arasında JTI, Garanti Bankası, Eureko Sigorta, Garanti Leasing, Fritolay, Akbank, Boehringer Ingelheim, Bayer, GSK, Novartis, L’Oreal, Ford Otosan, Vestel, Cisco, Philip Morris, Temsa, Eczacıbaşı Holding, Petrol Ofisi, Borusan Lojistik, Turkcell, Schneider Elektrik, Mey İçki, Doğuş Otomotiv, Oracle, Hyatt Hotels, Vodafone, İpragaz, SAP, Nestle, Arkas Holding, Sütaş, Superonline, Shell, Coca-Cola, Arcelor Mİttal, GfK, VDF, Diageo, Arzum, Bakioğlu Holding, TEİ / Tusaş, Cargill, Aris İlaç, Pfizer, Nurus, MSD, Finansbank, Türk Telekom, Allianz, Deva Holding, Abbott, Arçelik, Barilla, TFKB, Weber, Mercedes-Benz, Danone, Mitsubishi Electric, Azercell, Gilan, Numil, Delphi, Schenker Arkas, Sabancı Holding, Yapı Kredi Bankası, BMS, Pronet, Ülker, AIG, Koç Holding, Rexam, TTNet, Philips, Borusan Holding, Roche, TEB, Petrobras, Arpaş, Sandoz, Beymen, Ziylan, Erdemir, Avon, Migros, Perfetti, Tofaş, Garanti Emeklilik ve P&G yer alıyor.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi mezunu olan Mehmet Yıldırım Özel, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Pazarlama, Finans, İşletme ve Bilgi Sistemleri konularında ‘Executive MBA’ eğitimini tamamladı.

Kariyerinde Roche ve Bristol-Myers Squibb gibi global ilaç firmalarında İthalat ve Satın Alma Müdürü ve Pazarlama Ürün Müdürü olarak görev yaptı. BMS’deki başarılarıyla, «Şirketin Başkanı» özel ödülünü almaya hak kazandı. American Management Association’dan Eğiticinin Eğitimi (Train the Trainer), Fasilitasyon Teknikleri (Facilitation Skills) ve Eğitim İçerik / Metodoloji Tasarımı (Instructional Design) sertifikalarına sahip olan Mehmet Y. Özel, aynı zamanda Insights kişilik envanteri ve PDI 360° geribildirim akreditasyonuna da erişmiş bulunuyor.

Mehmet Yıldırım Özel’in ”Kendine İnanmak” isimli bir kişisel gelişim kitabı, bir de ”Hep Ama Hep” isimli şiir kitabı bulunuyor. Mehmet Yıldırım Özel, Rotary tarafından içinde bulunduğu topluma fayda sağlayan, mesleğinde son derece başarılı iş ve meslek sahiplerine verilen “Meslek Hizmetleri Onur Ödülü” ne sahiptir.

 

 


Zurück zur Übersicht