EWMD Hakkında

EWMD özel sektör, eğitim, politika ve kültür alanlarında çalışan bireysel ve kurumsal üyelerden oluşan bir network kuruluşudur.  

EWMD (European Women’s Management Development International Network), Yönetimde Kadın Networkü, Brüksel’deki EFMD Vakfı‘nın (European Foundation for Management Development) desteği ile bir grup Avrupalı kadın tarafından 1984 yılında kuruldu. EWMD’nin en önemli hedefleri arasında nitelikli kadınların yönetim kademelerinde daha fazla temsil edilmesi ve görünür kılınması yer alıyor.

EWMD, yönetim kademelerindeki kadınların sayısının artmasıyla kurum ve şirketlerde yönetim kültürünün zenginleşeceği, çeşitlilik kazanacağı ve yönetim kalitesinin artacağı fikrini savunur. EWMD bu doğrultuda bir yandan siyasi tartışmalarda yerini alırken, diğer yandan bilimsel çalışmalara ve EWMD konularıyla ilgili uluslararası faaliyetlere destek verir.

EWMD 900 bireysel ve kurumsal üyesi ile Avrupa’nın 14 ülkesinde, 40’ın üstünde kentte ve buna ek olarak ABD’de ve Güney Afrika ve Asya ülkelerinin bazılarında faaliyet gösteriyor. Faaliyetlerinin arasında özellikle üyelerin iletişimi için network buluşmaları, faaliyet alanıyla ilgili toplantılar ve 29 yıldan bu yana sürdürdüğü EWMD Enternasyonal Konferansları serisi bulunmaktadır. 2015 yılındaki EWMD Enternational Konferansı EWMD Türkiye‘nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

EWMD Principles